icloud şifremi unuttum

Selamlar,

ByMotsan olarak icloud kilidinin nasıl kaldırıldığını anlatmaya çalışmayacağım çünkü Apple ürünlerinde hack olayı söz konusu olmadığından dolayı bu ürünler çok tutuluyor. İnternette istediğiniz kadar video izleyebilirsiniz. Menüye girebilseniz dahi cihazın anakart ve entegreleri değişmediği sürece şebeke gelmez veya bu işlemde başarıya ulaşamazsınız.

Apple ürününüz ne olursa olsun ancak ve ancak apple üzerinden kaldırılmadıkça sağlıklı bir şekilde kullanamazsınız.

https://www.icloud.com/ adresine girip kullanıcı adı şifrenizi doğru yazdıysanız ve sisteme giriş yaptıysanız ayarlar kısmından cihazını kaldırmanız gerekir. Bu işlemden sonra telefonunuzu kapatıp açın icloud telefonunuzdan yada apple ürününüzden kalkacaktır.

Peki icloud şifenizi veya kullanıcı adınızı unuttunuz hiç bir şekilde hatırlamıyorsunuz?

1- Bir faturaya sahipseniz öncelikle iyi okunup okunmadığına bakın. Okunmuyor ise bize ulaşmanız gerekmekte. Eğer okunuyorsa apple müşteri hizmetleri ile görüşüp faturanızı ibraz ederseniz 24 saat içinde sistemden cihazınızdaki icloud silinecek ve telefonunuz icloudsuz olacaktır.

2- Kullanıcı adınız var şifrenizi hatırlayamıyorsanız, https://www.icloud.com/  burada şifremi unuttum diyerek bir sıfırlama maili isteyebilirsiniz tabiki mail adresiniz @icloud.com değilse. Eğer icloud uzantılı ise mail gelmeyecektir gelse bile zaten siz bu mailin şifresini bilmiyorsunuz. Bize ulaşmanız gerekmekte.

Benim aklıma gelenleri sıraladım muhakkak bir çok soru olacak gelen sorulara göre de cevapları yazmaya çalışacağım.

Apple icloud şifremi hatırlamıyorum faturamda yok nasıl kullanacağım?

Faturanız ve gizli sorulara cevap veremiyorsanız bize ulaşın. Biz sizden cihazınızın imei numarasını isteyeceğiz.

Eğer telefonunuz çalışıyor ise *#06# işlemi ile cihazınızın imei numarasını görebilirsiniz.

Apple ürününüz aktivasyon ekranında ise kilit ekranında sağ alt köşede yuvarlak içinde İ harfini göreceksin oraya dokunabilirseniz cihazın imei bilgisini görebilirsiniz.

https://www.facebook.com/ByMotsan/videos/10154911852544495/

 

imei numarasını öğrendiniz şimdi ne yapmalıyım?

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine giderek burada imei no yazan yere telefonunuzun imei numarası ve altında bulunan güvenlik resmini girip sorgulama yapın.

Eğer cihazınız ithalat yolu ile kaydedilen yazıyor ise apple ürününüz Türkiye’den alınmış bir üründür.

Eğer sorgulama ekranında Yolcu Beraberi kaydedilen imei yazıyor ise Yurtdışından gelen bir telefondur.

ürünümüzün yurtdışımı değil mi? onu öğrendik. Bundan sonrası bize ulaşmanız gerekmekte aşağıda vereceğim linklerden veya telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Peki biz icloud u nasıl açıyoruz?

Biz icloud u kendimiz açmıyoruz. Sadece kaldırılması için aracılık ediyoruz. Sadece ipad tabletlerde içini açıp parça değiştirmek ve yeniden programlamakla ipad lerdeki icloud sorununu çözüyoruz.

Aracılık yaptığımız firma direk apple firması olduğundan, telefonunuza hiç bir şekilde müdahalede bulunulmuyor. Biz sahte evrak düzenlemiyoruz veya fatura kesmiyoruz. Direk imei numarasını bildirip biraz uzun süren bir süreçden sonra işlemi bitiyoruz. 

Peki ne kadar zaman sürüyor bu işlem?

1 ila 20 iş günü arasından değişebiliyor bazen nadir de olsa bu süre apple firmasının yeni güncellemeleri nedeni ile uzayabiliyor.

1 ila 9 iş günü arasında değişebilen bir sürede de açılabiliyor. Bu süre içerinde açılmaz ise 1-20 iş günün ücreti uygulanıyor.

Evet sıra geldi bu işlemin ücret kısmına.

İcloud işlemi için kaç lira ödeyeceğim?

Türkiyeden alınan cihazlar için :

1-20 iş günü model numarası fark etmez ( 4/4s/5/5x/6/6+/6s/6s+/7/7+ ) : 300 lira

1-9 iş günü model numarası fark etmez ( 4/4s/5/5x/6/6+/6s/6s+/7/7+ ) : 350 lira

Türkiye apple store ve grey cihazlar için bu fiyat geçerli değildir.

Yurtdışı cihazlar ve Türkiye apple store ve grey olarak satın alınan cihazlar :

1-20 iş günü model numarası fark etmez  ( 4/4s/5/5x/6/6+/6s/6s+/7/7+ ) : takribi fiyat 600 – 650 – 300 usd net fiyat için bilgi alınız.

1-7 iş günü model numarası fark etmez ( 4/4s/5/5x/6/6+/6s/6s+/7/7+ ) : %100 kesin açılır. lost (kayıp mod) hariç. 290 usd

Lost ( Kayıp ) Moddaki cihazlar.

Bu cihazları kesinlikle açmıyoruz lütfen teklif etmeyin.

Bu yukarıda yazdığım Türkiyeden satın alınan telefonlar için müşteri hizmetleri aranmış veya sahte evrakla denenip kara listeye düşen cihazlar evet bu cihazları da açıyoruz.

( Son zamanlarda sahte evrak düzenleyip apple müşteri hizmetlerini arayan şahısların sayısı arttı. Bu işlemler tespit edildiğinde cihazınız apple sistemine sahtecilik, dolandırıcılık olarak işleniyor. Bir grup arkadaşın bu şekilde yaptığı işlemler haricinde, diğer işyerlerinin yaptıklarını açabiliyoruz. Bu grubu daha tespit edemedik ve bu şahısların cihazlara düzenlediği evrak sonucu, karaliste değil kara leke olarak sisteme işleniyor ve kesinlikle bu cihazlar açılmıyor. Bunun haricinde telefon sahibinin yanlış bilgisi sonucunda karalisteye düşen, cihazlar ile sahte evrak düzenlenen ürünlerin iclodularını 26 iş günü içersinde açabiliyoruz. Zaten apple ürününüzü sisteme işledikten 24 saat içersinde bize gerekli bilgiler sunuluyor.)

temsili görüntü

 

Eğer daha önce Müşteri hizmetlerini aradınız ve icloud şifrenizi kaldıramadıysanız. Bir telefoncuya yada “icloud açıyoruz” diyen bir yere cihazınızın imei numarasını verdiniz ve olumsuz netice aldıysanız.

1-26 iş günü model numarası fark etmez  ( 4/4s/5/5x/6/6+/6s/6s+/7/7+ ) : 350 lira  (not: bu servis 5 kez tekrarlanabilir 5 seferden sonra iade edilir.)

Sıra geldi Ipad lere. İpad ler de istenilirse yukarıdaki gibi açılabiliyor. Zaman biraz fazla diye şikayet eden müşterilerimiz için ipad lerin içi açılarak bu zaman daha da kısalabiliyor.

ipadimin içi açılacak ya başına bir iş gelirse!

Evet profesyonel ekibimiz itina ile cihazınızın içini açıyor gerekli entegreleri sökerek programlıyor ve tekrar takıyor.

Yapılan işten ufak bir kesit artık tel çekmiyoruz yeni filmler geldi onları takıyoruz.

Ipad için fiyatlar nedir?

Cihazınızın arkasını çevirin ve A1xxx ne yazdığını söyleyin size fiyatı hemen verilecektir. Bu işlem için tabletin bize gelmesi gerekir.

A1395 – fiyat alınız.

A1455 -fiyat alınız.

A1458 – fiyat alınız.

A1466 – fiyat alınız.

A1474 – fiyat alınız.

A1475 – fiyat alınız.

A1490 -fiyat alınız.

A1560 – fiyat alınız.

A1599 – fiyat alınız.

Listede olmayan modeli sorunuz.

Önemli Not: ipad tabletler de 3g li olan yani simkart özelliği olan cihazlar bu işlemden sonra 3g özelliği yani simkart özelliğini kaybederler. Ekranda veya camda kırık, çatlak ve ezikler var ise cihazın içi açılırken ekran veya dokunmatiğin kırılma riski vardır. Kırıldığı taktirde ekran veya cam fiyatı fiyata dahil değildir. Artı ücret olarak yansıtılır.

 

Bize nasıl ulaşacaksınız?

Facebook : https://www.facebook.com/ByMotsan     Lütfen arkadaşlığa ekledikten sonra mesaj yazınız..

Adres : 1369 sok. No:29 K.1 D:103 Çankaya-Konak-İzmir

Telefon :  0 232 425 13 94 – 0 543 404 43 43

Whatsapp: 0 543 404 43 43

Sabah 8:00 akşam : 19:00 saatleri arası. Pazar günü hariç sürekli bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla…ByMotsan…

 

 

Comment

  1. Merhaba bende iPhone 6 var ikinci el aldım iCloud şifre sini sifirlamayla unuttuk nasıl yardımcı olursunuz

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

By Motsan GSM Yazılım Atölyesi
WhatsApp chat